Akcja: Dzień Dobra

DZIEŃ DOBRA to radosne święto pomagania, zapoczątkowane przez Caritas Polska, a obchodzone w połowie kwietnia, to zrozumiałe, że nie mogło nas zabraknąć.

W niedzielę Miłosierdzia wyruszyliśmy z symbolicznym Zajączkiem do osób obłożnie chorych na osiedlu Kopernika. Oprócz słodkości były własnoręcznie wykonane laurki przez uczniów 7 i 8 klas. Zapotrzebowanie było na 100 kartek, ale nasi uczniowie wykonali ich 160, będą więc rozprowadzone w naszej parafii w Dniu Chorego.

To nie koniec liczb, w akcji udział wzięło 10 Rodziców (!) i 40 uczniów (wspaniały zakres od klasy 1 do 8), a dotrzeć należało do około 100 mieszkań. Można by z tego ułożyć równanie matematyczne, ale i tak nie wyliczy się ilości DOBRA, które rozlało się za przyczyną naszych Siódemkowiczów.

Jak dodać, że niektórzy uczniowie brali też udział w Półmaratonie i cały dzień spędzili pomagając innym, to zwyczajnie brakuje słów uznania.

Szczególne podziękowanie należą się Drogim Rodzicom za ich aktywny udział wraz z dziećmi. Dziękuję szczególnie ojcom, męskie wsparcie zawsze potrzebne. I jeszcze wzruszający udział 4-osobowej Rodzinki, która w taki niezwykły sposób spędziła niedzielne popołudnie.

Informacja zwrotna od Mamy dwóch wolontariuszek:
Naprawdę, wczoraj tym dzieciom, które mieliśmy pod opieką wielką przyjemność zrobiło chodzenie z życzeniami do osób chorych, posmutnieli, gdy powiedzieliśmy, że zostały dwa ostatnie mieszkania. Byłam pod wrażeniem chłopców, jak super sobie radzili. Opowiadali, że jedna Pani z nimi rozmawiała i powiedziała, że miała wczoraj urodziny, to Jej „Sto lat” zaśpiewali. Chętnie, z uśmiechem na twarzy, wręcz biegli do tych osób…

Wszystkim Rodzicom i Uczniom stokrotne podziękowania.
Jolanta Podgórna