Nagrody Miasta Poznania dla uczniów za rok szkolny 2022/2023

Nagrody Miasta Poznania za szczególne osiągnięcia
dla uczniów poznańskich szkół za rok szkolny 2022/2023

W poniedziałek 18 grudnia 2023 r. w auli Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Miasta Poznania.

Nagrody Miasta Poznania są przyznawane już od prawie 20 lat – zawsze tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Nagrody i wyróżnienia w ramach tego konkursu otrzymują uczniowie poznańskich szkół, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami naukowymi, sportowymi, artystycznym, zawodowymi w roku szkolnym 2022/2023. W tym roku w kategorii naukowej przyznano łącznie 100 nagród, sportowej – 161, artystycznej – 60, a w zawodowej – 24.

Uroczystość prowadził Przewodniczący Rady Miasta Poznania pan Grzegorz Ganowicz.

Uczniom składała gratulacje pani Marta Mazurek, miejska radna, przewodnicząca kapituły. Dyplomy i słowa uznania skierowane zostały do młodych, utalentowanych ludzi, a także osób zaangażowanych w rozwój laureatów konkursu: rodziców i trenerów, którzy zaszczepili młodzieży pasje i wiernie kibicują swoim podopiecznym.

Uczniem naszej Szkoły, który otrzymał Nagrodę Miasta Poznania III stopnia w kategorii sportowej za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2022/23 jest Jakub Pawlik.
Od kilku lat prezentuje wysoki poziom umiejętności sportowych. Jego pasją jest piłka nożna. Od sześciu lat  gra w Akademii Lecha Poznań. Jest tam kapitanem zespołu, gra na prawej obronie lub prawym skrzydle. Kuba bierze też udział w rozgrywkach jako zawodnik reprezentacji Wielkopolski. Został dwukrotnie powołany do Akademii Młodych Orłów, która jest „przedsionkiem” reprezentacji Polski U-15.

Sukces Jakuba to powód do dumy i radości dla całej społeczności Siódemki.

Życzymy kolejnych osiągnięć!