Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w Siódemce

23 czerwca w naszej Szkole odbyło się zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Z Panią Dyrektor i nauczycielami, w sali gimnastycznej, najpierw spotkali się uczniowie klas 4-8, a następnie 1-3. Tego dnia nastąpiło przekazanie sztandaru Szkoły uczniom z klas siódmych.

Pani Dyrektor podsumowała miniony rok szkolny, podziękowała wszystkim za wspólną pracę i życzyła mądrych i bezpiecznych wakacji:

Kochani,
dzisiaj koniec roku szkolnego. Po 10 miesiącach wytężonej pracy udamy się na zasłużone wakacje. Byliśmy bardzo dzielni – pracowaliśmy wytrwale, aby odnosić mniejsze i większe sukcesy. Serdecznie gratuluję Wam wszystkich – małych i dużych osiągnięć, bo sukcesem jest, nie tylko wspaniała ocena na świadectwie, wygrany konkurs wiedzy lub zawody sportowe. Sukcesem jest również dobra pozycja w klasie, poprawa wyników nauczania i zachowania w stosunku do ubiegłego roku lub po prostu – uśmiech nauczyciela, rodzica lub kolegi z klasy. Sukces, to również, praktyczne wykorzystanie wiedzy zdobytej w szkole lub nauczaniu poza formalnym i nieformalnym.
Wczoraj rozmawiałam z jednym z naszych uczniów – dzięki mądrości dorosłych wokół niego – wiedział już wczoraj, że odniósł sukces. Umiał cieszyć się z sukcesów, a porównania dokonał w odniesieniu do swoich wyników, a nie płytkiego porównywania się z innymi.
Serdecznie dziękuję moim Koleżankom i Kolegom Nauczycielom – za sprostanie trudnym, ale dobrym miesiącom. Przekornie, ten rok był rokiem spokojniejszym, niż poprzednie, pomimo szalejącej inflacji i niestabilnej sytuacji na świecie oraz wojny… tak blisko.
Dziękuję Państwu – Rodzicom, Opiekunom, Babciom i Dziadkom za dobre słowa, otuchę, radość ze wspólnej wędrówki 10 miesięcy, za przyjęcie zaproszenia do dyskusji i za upominanie się o tę dyskusję. Za tworzenie Siódemki. Za wspieranie wszystkich, nie tylko swoich dzieci, a przede wszystkim – za wsparcie naszych dzieciaków z doświadczeniem wojny lub (tylko?) migracji. To właśnie Państwo w domu muszą jasno powiedzieć – to jest czas pomagania, a nie oceniania historii. To jest czas wspierania, a nie wartościowania ludzi ze względu na ich pochodzenie.
Dziękuję wszystkim Kolegom i Koleżankom z administracji i dbającym
o czystość. To również wizytówka Siódemki.
Mówię ciepłe do widzenia, tym z Was, którzy (z różnych) powodów powitają nowy rok szkolny w innej grupie kolegów i koleżanek oraz osób dorosłych.
Ufam, że będziecie szczęśliwi…
Na koniec – pewnie słyszeliście to niejednokrotnie w ostatnim czasie – proszę Was o rozsądek – o dojrzały wybór czasu, miejsca i towarzystwa wakacyjnych zabaw. Szaleństwo może być mądre, a wtedy staje się wakacyjną przygodą. Takich wakacyjnych przygód życzę nam wszystkim z całego serca. Przepięknych wakacji!

Anetta Dropińska – Pawlicka

Po uroczystym apelu nauczyciele rozdali  wychowankom świadectwa.

Życzymy wszystkim uczniom bezpiecznego, dobrego wypoczynku oraz zregenerowania sił, które będą potrzebne w kolejnym roku szkolnym.

Zobacz galerię zdjęć z zakończenia roku szkolnego
(galeria zewnętrzna)