Święto Szkoły 2023 i finał Tygodnia Wielokulturowości

1 czerwca to nie tylko Międzynarodowy Dzień Dziecka, ale także Święto Naszej Szkoły i Dzień Patrona. W tym roku dodatkowo na ten dzień zaplanowano finał gry Tygodnia Wielokulturowości.

Święto Szkoły 2023 – uroczysty apel

Dzień rozpoczął się oficjalnymi apelami dla klas 1-3 i 4-8, podczas których w obecności Sztandaru Siódemki wszyscy odśpiewali Hymn Narodowy oraz Hymn Szkoły. Następnie były przemówienia Pani Dyrektor SP7 i przedstawiciela Rady Rodziców. Po tej części przyszedł czas na wręczenie „Złotych Erazmów” – nagród przechodnich dla klas, które przez cały rok realizowały zadania związane z tegorocznym tematem „Kosmos” i osiągnęły najlepsze wyniki. Były także nagrody indywidualne dla uczniów, którzy brali udział w konkursach i osiągnęli wyróżniające wyniki.

Szczególnie uroczystą chwilą był wpis do Księgi Patrona Szkoły. Dokonują go uczniowie klas szóstych z najlepszymi osiągnięciami edukacyjnymi i wzorowym zachowaniem w klasach 4-6. W tym roku było ich siedmioro.

Po części oficjalnej rozpoczęła się gra „Dookoła Świata”. Uczniowie wszystkich klas przygotowali stoiska nawiązujące do prezentowanego Państwa, a uczniowie klas 4-6 dodatkowo przygotowali kartę z zadaniami dotyczącymi swojego państwa. Wszystkie odpowiedzi na zadane pytania można było odnaleźć na stoiskach przygotowanych przez klasy.

Zabawa była przednia, a wszyscy mogli poznać ciekawostki o krajach tak odległych i egzotycznych jak np. Japonia, Korea Południowa czy Indie, ale też tych bliższych geograficznie, np. Niemcy, Ukraina, Hiszpania.

Zapraszamy do galerii zdjęć…