Święto Praw Dziecka

Jak co roku, ostatnie tygodnie w naszej szkole to czas rozmów o prawach dziecka i człowieka. Najpierw 20 listopada świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, a 10 grudnia Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.
W tym roku to pierwsze święto uczciliśmy stworzeniem własnej formy „Konwencji o prawach dziecka”. Po omówieniu z wychowawcami praw przysługujących dzieciom wybraliśmy te najważniejsze dla nas i napisaliśmy je na odciskach naszych dłoni. Wszystkie te kolorowe, wycięte z papieru rączki udekorowały naszą szkołę. „Konwencja o prawach dziecka” uchwalona 20 listopada 1989r. miała formę dokumentu, za to nasza Siódemkowa jest kolorowa i rozciąga się od II pietra do parteru. Przypomina nam każdego dnia, że dzieci mają głos i są ważne.

Wioletta Pilarczyk-Urbaniak