Akcja: Opłatek dla obłożnie chorych

Data: sobota 2022-12-18
Opiekunowie: 8 rodziców
Wolontariusze: 30 uczniów z klas 6, 7, 8
Akcja: Roznoszenie paczuszek z opłatkiem do osób obłożnie chorych na osiedlu Kopernika (około 100 mieszkań).

Za cały komentarz niech posłużą wzruszające maile, które otrzymałam od naszych siódemkowych Rodziców, którzy wzięli udział w akcji (pod zdjęciami)

Jolanta Podgórna

Chciałabym podziękować za możliwość udziału w tej akcji. Dla młodzieży to najlepsza szkoła życia i oderwanie od tej wirtualnej rzeczywistości.
Proszę podziękować też dziewczynom, bo były niesamowite. Bez marudzenia, z uśmiechem na ustach i chęcią pomocy. Udało nam się osobiście przekazać paczuszkę do 8 osób. Dwa domy nie otworzyły, ale zostawiłyśmy paczki na klamce.
Jeśli będą tego typu akcje, to chciałabym w miarę możliwości zaangażować córkę. Jednej z Pań zależało, żeby jeszcze ją odwiedzić. Chciałabym kupić jej kwiatki i podejść po świętach.
Nie chciałabym się narzucać, ale tej Pani bardzo zależało. 🙂
Pozdrawiam serdecznie,
Mama uczennicy z 6 c

Uczestniczyłem w akcji razem z moim starszym dzieckiem po raz pierwszy.
Przede wszystkim jestem pozytywnie zaskoczony tym, że frekwencja dopisała i młodzi ludzie zjawili się tak licznie, aby pomóc w niesieniu odrobiny radości osobom ciężko doświadczonym przez życie. Przed wyjściem w teren nie byłem pewien jak zostaniemy przyjęci. Jak się okazało już podczas pierwszej i kolejnych 11 wizyt, które odbyłem wraz z przydzieloną mi grupą nastolatków, wiele osób zaprosiło nas do swoich mieszkań i chętnie z nami rozmawiało, dzieląc się przy tym różnymi historiami i przeżyciami. Zaobserwowałem, że młodzi wolontariusze słuchali tego z dużym zainteresowaniem.
Uważam, że warto motywować uczniów do udziału w wolontariacie, który ma na celu niesienie wsparcia i pomocy potrzebującym, ponieważ jest to niezwykle istotny element w rozwijaniu empatii i zaangażowania społecznego. Pozwala im to na lepsze zrozumienie świata, który ich otacza oraz na przygotowanie do dorosłego życia.
Ojciec uczennicy z 8 c