Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2022

12. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

7 października w Szkole Podstawowej nr 7 obchodziliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem naszej akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania- uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do utrwalenia tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była również okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

Tego dnia sprawdzana była „tabliczkowa wiedza” podczas egzaminów wśród uczniów klas IV-VIII na lekcjach matematyki. Uczniowie zmierzyli się również w grupowych rozgrywkach, w których sprawdzili swój refleks i znajomość tabliczki mnożenia. Rozkodowywaliśmy również odpowiedzi na pytania: „Kto wymyślił tabliczkę mnożenia?”, „Kto stoi za pomysłem na dzisiejsze święto?” czy „Gdzie znaleziono najstarszą tabliczkę mnożenia?”. Na koniec uczniowie wykazali się kreatywnością i wymyślali hasła mogące pomóc innym w zapamiętaniu wyników mnożenia. Klasy VII- VIII rozwiązywały na lekcjach matematyki krzyżówki matematyczne sprawdzające biegłą znajomość tabliczki mnożenia pod presją czasu oraz wykorzystali zadanie z wykorzystaniem kodowania.

ZOBACZ PREZENTACJĘ (pdf)

Nauczyciele matematyki