Dzień Papieski 2022

W tym roku Dzień Papieski odbył się pod hasłem Blask Prawdy. Na lekcjach religii przypomnieliśmy postać Jana Pawła II oraz porozmawialiśmy o prawdzie, która wymaga odwagi. Młodsi uczniowie bardziej zapoznali się z życiorysem JP II, a starsi podjęli się dyskusji na temat prawdy i czym ona dla nich jest.

Ważną rzeczą były też intencje, które składaliśmy anonimowo do skrzynki. Zostały one złożone na młodzieżowej Mszy św. przez uczniów z klasy 8c.

Wiadomo, że dekoracje uświetniają każde wydarzenie, a w tym aktywny udział mieli uczniowie z klasy 8a. Nadmuchanie 60 balonów to dla nich pestka. Mieli też własne zdanie co do ich rozmieszczenia, cieszy ich kreatywność, a efekty zostały uwiecznione na zdjęciach.

Podziękowania kierujemy do wszystkich zaangażowanych uczniów. Warsztaty oraz składanie intencji trwało przez cały tydzień.

Katecheci
Jolanta Podgórna