Klasa 1c w Muzeum Narodowym

1 kwietnia nasza klasa odwiedziła poznańskie Muzeum Narodowe. Większość dzieci była w tym pięknym miejscu po raz pierwszy. Gmach muzeum, piękne sale i przede wszystkim dzieła sztuki zrobiły na nas ogromne wrażenie. Podczas wizyty wzięliśmy udział w warsztatach pt. „Arcydziełka”. Najpierw zapoznaliśmy się z zasadami panującymi w muzeum, a następnie otrzymaliśmy pierwsze zadanie. Było nim znalezienie w dużej sali obrazu, którego zdjęcie pokazała nam nasza przewodniczka. Szybko udało nam się odnaleźć ten właściwy. Dowiedzieliśmy się, że taki obraz, który przedstawia fragment natury nazywamy pejzażem. W starej części muzeum zatrzymaliśmy się przy portrecie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Próbowaliśmy przyjąć taką samą pozę jak król. Ostatnie zadanie polegało na znalezieniu w kolejnej sali obrazu ze ślimakiem. To zadanie okazało się najtrudniejsze, ale i z nim poradziliśmy sobie. Tym razem poznaliśmy kolejny gatunek malartstwa – martwą naturę. Na zakończenie zajęć każdy z nas stworzył własne dzieło sztuki: pejzaż, portret lub martwą naturę.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej ciekawej wycieczki.

Klasa 1c z wychowawczynią
Anetą Skorupińską