Zajęcia Umuzykalniające dla klas I-III

W zajęciach umuzykalniających uczestniczą uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich z naszej szkoły. Podczas zajęć dzieci rozwijają swoje umiejętności wokalne oraz zdobywają wiedzę muzyczną. Poznają poprawną postawę podczas śpiewania oraz właściwy oddech. Rozwiązują zagadki muzyczne i rytmiczne. Układają i śpiewają muzyczne pytania i odpowiedzi. Rysują ilustracje plastyczne do słuchanej muzyki oraz śpiewanych piosenek. Poznają polskie tańce narodowe: kujawiak, polonez, mazur, oberek i krakowiak. Potrafią zatańczyć krótkie układy taneczne oparte o figury i kroki z określonych tańców ludowych. Wzbogacają swoje słownictwo ucząc się nazw oznaczeń dynamicznych w języku włoskim. Zapisują poznane nuty i pauzy na pięciolinii. Tworzą takty muzyczne na dwa, trzy i cztery. Uczą się taktować poznane piosenki. Akompaniują do śpiewanych piosenek na bum, bum, rurkach oraz instrumentach perkusyjnych.

Realizowane tematy na zajęciach są zgodne z postawą programową klas I-III.

Krystyna Grodzka
Nauczyciel prowadzący