Klasa 3b gościła przedszkolaków z Przedszkola „Fabryka Fantazji”

W połowie marca uczniowie klasy 3b gościli przedszkolaków z przedszkola przy ul. Kłuszyńskiej. Zaprosiliśmy najstarszą grupę dzieci przedszkolnych, aby mogły uczestniczyć w zajęciach i dowiedzieć się, jak wygląda zwykły dzień w szkole.

Pani wychowawczyni przygotowała różne zadania po to, aby dzieci jak najwięcej doświadczyły , dowiedziały się i poznały. Każde dziecko otrzymało swojego opiekuna – starszego kolegę lub koleżankę. Przedszkolacy wraz z trzecioklasistami rozwiązywali zagadki wiosenne, krzyżówki, kodowali zwiastuny wiosny. Zaśpiewali również wiosenną piosenkę. Uczestniczyli w zabawie ruchowej „ Ręce do góry” , podczas której nikt nie stał obojętnie. Przy dźwiękach muzyki wszyscy wesoło i chętnie się bawili. Największą frajdę sprawiła dzieciom praca plastyczna. Wspólnie wyczarowały wiosenne ptaki – cudaki. Miały one bajkowe skrzydła i kolorowe ogony. Okazało się, że praca nad wiosennym ptakiem tak wciągnęła dzieci, że czas spędzony w sali lekcyjnej bardzo szybko upłynął. Na pożegnanie wszystkie dzieci z przedszkola otrzymały od dzieciaków z 3b kolorowe „lizakowe” motyle oraz zapewnienie, że czekamy na nich w naszej szkole we wrześniu.

Danuta Szymanowska