Warsztaty „Cultural awarenss” (Kulturowa Świadomość)

W styczniu klasy ósme dwujęzyczne uczestniczyły w warsztacie dotyczącym „Cultural awarenss” (Kulturowa Świadomość) organizowanym przez Fundację Jeden Świat, z którą od kilku lat współpracuje Nasza szkoła.

Warsztat było prowadzony w języku angielskim przez trzy wolontariuszki: Ksenię z Rosji, Arus z Armenii oraz Carol z Kolumbii. Uczniowi dowiedzieli się ciekawostek kulturowych dotyczących innych krajów oraz jak zniekształcają nam obraz innych narodowości powszechnie stosowane stereotypy. Warsztat uświadomił również uczniom, że otwartość na inność i odmienność znacznie ułatwia poruszanie się w dzisiejszym świecie.

Dzięki współpracy z Fundacją uczniowie Siódemki mają okazję codziennego obcowania z anglojęzycznymi wolontariuszami i stałego podnoszenia swoich kompetencji językowych.

Koordynatorzy organizacji warsztatów:
Agnieszka Szajek