Zimowy projekt Etwinning

Uczniowie z klasy 7b i 7c przystąpili do zimowego projektu Etwinning z języka niemieckiego: Die schönste Zeit des Jahres.

Projekt jest skierowany do uczniów szkół podstawowych. Uczniowie przedstawią się oraz zbiorą słownictwo związane z czasem adwentu, świąt Bożego Narodzenia oraz karnawału z wykorzystaniem narzędzi TIK. Poznamy aplikacje służące efektywnej nauce słownictwa oraz urozmaicające lekcje języka niemieckiego.

Projekt ma na celu orientację kulturową i rozwój języka.

Uczniowie mogą uczyć się świątecznych tradycji, grać w gry online i śpiewać bożonarodzeniowe piosenki. Chcemy zrobić Świąteczny Ebook ze świątecznymi dekoracjami z naszych miast i krajów.

W pierwszym tygodniu projektowym uczniowie przedstawiali się umieszczając wpisy na padlecie i wykonywali kartki świąteczne z życzeniami w języku niemiecki. O zadaniach i efektach będziemy informować na bieżąco.

Magdalena Warzybok