MSU – podsumowanie listopad

30 listopada odbyło się zebranie Małego Samorządu Uczniowskiego, aby podsumować wykonane zadania i ustalić plan na kolejny miesiąc.
Podsumowując, pierwsze zadanie w listopadzie to „Patriotyczni poeci”, które polegało to recytacji patriotycznych wierszy z okazji 11 listopada – Dnia Niepodległości. Podczas recytacji klasy nagrywały filmiki, które następnie obejrzała i odsłuchała inna klasa. Drugiego zadania w listopadzie niestety nie udało nam się zrealizować przez nieobecność niektórych klas w szkole, lecz nauczyciele przekonują, że może w grudniu uda nam się to wykonać. Grudzień rozpoczynamy od „Mikołajkowego szaleństwa czapkowego”. Polega ono na tym, aby 6 grudnia z okazji Mikołajek uczniowie przyszli do szkoły w czapkach św. Mikołaja i spędzili w nich cały dzień w szkole. Kolejne zadanie w grudniu nosi tytuł „Pomagamy ptakom przetrwać zimę”. Uczniowie klas 1 – 3 przygotują dowolne rzeczy pomagające ptakom, które nie odlatują do ciepłych krajów, ale zimują w Polsce – na przykład karmniki, kule z ziarnami i poidełka. Zebrane rzeczy rozwiesimy na terenie boiska szkolnego.
Mamy nadzieję, że wszystkie te zadania uda nam się wykonać, a dzieci będą się przy tym dobrze bawić.

Ola Leśna – klasa 3 c

Opiekunowie: Magdalena Krupecka, Magdalena Seifert, Ewa Wronka