Koncert Życzeń – Dzień Edukacji Narodowej

Zgodnie z tradycją 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Już od samego rana w szkole panowała radosna atmosfera, a uczniowie mieli okazję podziękować swoim nauczycielom i wychowawcom oraz pozostałym pracownikom szkoły.

Z tej okazji po południu odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie Siódemki. Spotkanie miało formę „Koncertu życzeń”, który poprowadzili uczniowie klasy 8f – Antonina Kowalska i Antoni Cymerman.

W czasie koncertu dyrekcja szkoły, nauczyciele, a także pracownicy administracji wysłuchali pięknych podziękowań za trud włożony w nauczanie czytania, pisania, a przede wszystkim za uwrażliwienie na drugiego człowieka.
Jak na „Koncert życzeń” przystało, do życzeń został dołączony muzyczny upominek. Zebrani mieli okazję zobaczyć Mariannę Ziołek z klasy 7f w przepięknej choreografii baletowej. Goście wysłuchali także piosenki pt. „Parasolki”, którą zaśpiewały klasy 3a i 3d. Kolejną osobą, która wzbudziła zachwyt zebranych, był Piotr Kmieć z klasy 7e, który na pianinie zagrał utwór Adele pt. „Skyfall”. Prezent w postaci piosenki mieli także Piotr Ohla, Sycylia Piskorska i Zespół wokalno-instrumentalny pod kierunkiem Doroty Cejby. Koncert zakończył się występem klas 3a i 3d, które wykonały piosenkę „Smutne Reagge”. Wszystko przebiegło nie tylko w miłej atmosferze ale także bezbłędnie pod względem technicznym. Pod czujnym okiem Mai Andrzejewskiej i Adriana Ciani z kl. 5d mikrofony, głośniki i podkłady muzyczne działały bez zarzutu.

Po części artystycznej zebrani wysłuchali przemówienia pani dyrektor Anetty Dropińskiej-Pawlickiej, a następnie życzeń, które w imieniu rodziców złożyła przewodnicząca Rady Rodziców – pani Aleksandra Regdos.

Serdecznie dziękujemy paniom Wiolecie Pilarczyk-Urbaniak, Agnieszce Sobańskiej, Krystynie Grodzkiej, Dorocie Cejbie, Margarecie Pierzchalskiej i Magdalenie Krupeckiej za przygotowanie uczniów, paniom Monice Kasprowicz i Ewie Wronce za dekorację oraz panu Andrzejowi Gągało za czuwanie nad stroną techniczną przedsięwzięcia!

Agnieszka Sobańska