Druga edycja Międzyszkolnego Konkursu Twórczości Józefa Ratajczaka

Miło nam poinformować, że 19 marca w bibliotece naszej szkoły po raz drugi odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Twórczości Józefa Ratajczaka dla uczniów klas 4-8.
Do rywalizacji o tytuł najlepszego recytatora zgłosiło się pięć szkół z Poznania. Gościliśmy recytatorów z: SP 6, SP 55, SP 65, SP 69 i SP 75.

W jury konkursu zasiadły panie:

• Dobrochna Ratajczakowa – żona poety, profesorka Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu,
  • Elżbieta Krygowska–Butlewska – znana ilustratorka i wydawczyni książek dla dzieci, przyjacółka Siódemki,
  • Wiesława Hoffman – nauczycielka języka polskiego, a także bibliotekarka, która przez wiele lat pracowała w naszej szkole.

Oto laureaci finału Konkursu Twórczości Józefa Ratajczaka:

I miejsce – Painius Grablunas – Szkoła Podstawowa nr 6
II miejsce – Weronika Tomczak – Szkoła Podstawowa nr 69 i Anna Janik -SP 55
III miejsce – Maja Plucińska – SP 7 i Emilia Góra – SP 7

Jury konkursu przyznało także wyróżnienia, które otrzymali:

• Julia Łysiak – Szkoła Podstawowa nr 75
  • Matylda Juskowiak – Szkoła Podstawowa nr 55
  • Piotr Góra – Szkoła Podstawowa nr 7

Wszyscy laureaci i wyróżnieni recytatorzy otrzymali nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
Pani Krygowska – Butlewska obdarowała piękną książką Józefa Ratajczaka „Cześć Tato!” dwoje recytatorów:

• Michała Pawłowskiego – Szkoła Podstawowa nr 65
  • Nicoll Abramowicz – Szkoła Podstawowa nr 75

Wszystkim laureatom i uczestnikom drugiej edycji konkursu serdecznie gratulujemy. Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

Alicja Mikołajczak,
Marzena Kurek