Siódemka w Edukacyjnej Sieci Antysmogowej ESA

Edukacyjna Sieć Antysmogowa ESA to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.


Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość. Nasza szkoła, podobnie jak wiele innych szkół w całej Polsce została wyposażona w miernik oznaczający jakość powietrza. Dane zbierane przez wszystkie mierniki są udostępniane przez Internet oraz prezentowane na wyświetlaczu w holu szkoły.

Na stronie internetowej Siódemki w menu górnym w prawym rogu znajduje się logo projektu ESA. Po kliknięciu w nie w nowym oknie wyświetlą się aktualne informacje dotyczące stanu powietrza pobierane z naszego czujnika. Dodatkowo w podmenu będzie można zobaczyć pełną informację oraz przejrzeć dane archiwalne.

Czytaj więcej o projekcie…