Pasowanie na uczniów Siódemki

Wreszcie nadszedł ten dzień, na który tak bardzo czekali nasi Pierwszoklasiści. Starannie i z dużym zaangażowaniem przygotowywali się do niego od początku roku szkolnego.
W środowe popołudnie, 11 października Pierwszaki, ich Rodzice, Dyrekcja Szkoły, Nauczyciele, starsze koleżanki oraz zaproszeni Goście zebrali się w holu Szkoły, aby przekonać się, czy nasi najmłodsi uczniowie zasłużyli na miano ucznia Siódemki.

Czekał na nich pierwszy egzamin. Musieli wykazać się zgodnie z filarami Planu Daltońskiego samodzielnością, odpowiedzialnością, współpracą i refleksją. Poradzili sobie doskonale z wiązaniem sznurowadeł, podlewaniem kwiatów, rozdawaniem przyborów szkolnych, układaniem puzzli. Każda z pań wychowawczyń także przygotowała dla swoich milusińskich zadanie. Dzieci rozwiązywały działania matematyczne, układały wyrazy z sylab i wykazały się wiedzą na temat naszej Ojczyzny. Popisały się również pięknym śpiewem i recytacją.

Rodzice i zaproszeni Goście zgodnie stwierdzili, że dzieci zdały egzamin celująco. Przystąpiły więc do ślubowania na sztandar Szkoły, a po ślubowaniu każdy Pierwszak został pasowany ołówkiem na ucznia Siódemki przez panią Dyrektor Anettę Dropińską-Pawlicką. Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i medale, a także życzenia, aby odnosili w szkole same sukcesy i czuli się w niej szczęśliwi. Wszyscy przyłączamy się do tych życzeń i jesteśmy przekonani, że ten dzień na zawsze zostanie w pamięci naszych Pierwszoklasistów.

Danuta Szymanowska