Piotr w finale Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

W dniu 18 lutego 2023 r. odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. W szranki konkursowe stanęło 53 uczniów z Wielkopolski, którzy na wcześniejszych etapach wykazali się doskonałą znajomością historii. Naszą szkołę reprezentował Piotr Góra, uczeń klasy 8a.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji był rozwój wojskowości i konflikty zbrojne na przestrzeni dziejów. W ostatnim etapie dużo było pytań o antagonizmy w XX wieku np. I i II wojna światowa, konflikt arabsko-izraelski oraz upadek komunizmu w Europie. Trzeba było wykazać się również znajomością wojen peloponeskich, wojny stuletniej, obrony Rzeczypospolitej w XVII w oraz konfliktami kolonialnymi i wojną secesyjną. Pytania dotyczyły też zjednoczenia Niemiec i Włoch.

Ten prestiżowy konkurs daje możliwość dostania się do wybranej szkoły poza rekrutacją. Tytuł laureata uzyskają osoby, które napisały test na minimum 90% punktów możliwych do uzyskania. Test już za nami, teraz czekamy na wyniki. Trzymamy kciuki za Piotra!

Wioletta Pilarczyk-Urbaniak