Laboratoria Przyszłości – czerwiec 2023

W czerwcu uczniowie klas drugich używając zestawu klocków LEGO Education SPIKE Essential, konstruowali i programowali taksówkę oraz konstruowali samodzielnie wymyśloną atrakcję do Wesołego Miasteczka.

Trzecioklasiści projektowali własne modele, np. prototyp pojazdu mechanicznego. Celem ich pracy było porównywanie, modyfikowanie i ocenianie rozwiązania problemu. Uczniowie określali, które rozwiązania spełniają ich wymagania.

W uczniach klas ósmych niezmiennie zainteresowanie budzi druk 3D. Po lekcjach informatyki poświęconych temu tematowi, uczniowie rozwijali swoje zainteresowania we własnym zakresie w domach lub podczas tzw. godziny dostępności. Efektem tego były projekty przygotowywane i przesyłane przez uczniów do wydruku.

Uczniowie w klasach szóstych rozwijali swoje projekty na bazie BeCreo – po ukończeniu kursu podstawowego i wykonaniu prostszych projektów teraz jedynym ograniczeniem jest dostępność elementów i ich własna wyobraźnia.

Pełny raport z realizacji zadań w czerwcu 2023