Egzamin ósmoklasisty – list Pani Dyrektor do uczniów i rodziców

Moi Drodzy,

przed Wami bardzo ważny egzamin. W przededniu tego wydarzenia, ściskamy Was mocno z wiarą w Wasze możliwości – niepewnym dodajemy odwagi, zbyt pewnym – dawkę pokory, przepracowanym – dozę odpoczynku, a leniuszków zachęcamy do wytężonej pracy choćby na kilka godzin przed otwarciem arkusza. To ważny egzamin, ale tylko egzamin, dobrze, gdybyście o tym pamiętali – nikt nie ma prawa oceniać Waszego charakteru przez jego pryzmat!

Z doświadczenia Waszych starszych kolegów – absolwentów Siódemki wiemy, że nawet najlepszy wynik egzaminu nie jest biletem do wszystkich życiowych sukcesów, a porażka nie oznacza  końca świata. Dajcie z siebie wszystko bez porównywania się z innymi. Cieszymy się na spotkanie z Wami jutro w Siódemce.

Szanowni Państwo – Rodzice Ósmoklasistów,

bardzo prosimy, aby  z rodzicielską starannością, zadbali Państwo o dobry sen, odpowiednią dietę, wygodny i egzaminacyjny strój, punktualne dotarcie na egzamin i dodatkowy czas na wysłuchanie historii z każdego dnia. Niech te kolejne trzy dni będą dla naszych Ósmoklasistów i Państwa prawdziwym świętem dojrzałości, któremu nie przeszkodzi złośliwy budzik, poplamiona koszula, zagubiona legitymacja lub nieprzespana ze stresu noc. Trzymamy kciuki za Uczniów i Państwa.

W imieniu wszystkich Nauczycieli

Anetta Dropińska – Pawlicka