Informacja dotycząca wsparcia psychologicznego oraz sytuacji związanych z przemocą

Szanowni Państwo,

przedłużająca się sytuacja kryzysu epidemicznego związanego z COVID-19 spowodowała konieczność wprowadzenia w bardzo krótkim czasie radykalnych zmian metod i form pracy z uczniem. Są one związane z koniecznością realizacji zdalnego nauczania.

Bardzo istotne w obecnej sytuacji jest to, że osoby, z którymi pracujemy, znajdują się często w trudnej psychologicznie sytuacji. Niepokoimy się o naszych najbliższych, uczniów i uczennice oraz ich rodziny. Mając na uwadze dobrostan osób najbardziej narażonych na skrzywdzenie, Miasto Poznań przygotowało bogatą ofertę bezpłatnego wsparcia w sytuacji kryzysu psychicznego oraz w sytuacji przemocy (materiały są dostępne na stronie poznan.pl/koronawirus).

Ważne informacje:

* informacja w oparciu o list zastępcy Prezydenta Miasta Poznania Mariusza Wiśniewskiego do Dyrektorów Szkół oraz członków Rad Pedagogicznych – czytaj całość listu.