Współpraca Siódemki z Fundacją Kultury Irlandzkiej

Z radością informujemy, iż Nasza szkoła otrzymała certyfikat za udział w projekcie “Irlandia w szkole“, organizowanym w minionym roku szkolnym przez Fundację Kultury Irlandzkiej pod patronatem Konsulatu Irlandii w Poznaniu.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, iż Nasza współpraca przedłuża się na kolejny rok szkolny 2018/2019.

Tematem przewodnim będzie tym razem życie i twórczość irlandzkiego poety, noblisty Seamusa Heaney’a. Uczniowie klas siódmych i ósmych dwujęzycznych wezmą udział w lekcjach tematycznych z literatury irlandzkiej.

Będzie też okazja do uczestnictwa w festiwalu filmu irlandzkiego oraz wzięcia udziału w wykładach irlandzkich historyków na temat irlandzkiej drogi do niepodległości. Weźmiemy także udział w projekcie poświęconym najstarszej historii Irlandii pt. “Samhein” oraz projekcie o tematyce świątecznej pt. “Zielone Święta”.

Magdalena Jastrzębska