Nasza laureatka IX Międzyszkolnego Konkursu Literackiego Klas III

Emilka Góra
Emilka Góra – laureatka konkursu

Z radością informuję, że uczennica Emilka Góra z klasy 3g została laureatką IX Międzyszkolnego Konkursu Literackiego Klas III „I Ty możesz zostać pisarzem” i otrzymała tytuł „Młodego Literata”.
W tym roku w konkursie wzięło udział 11 szkół. Zadaniem uczniów było napisanie twórczej pracy na temat „Gdy czytałem książkę…”. Do etapu szkolnego w naszej szkole przystąpiło 18 uczniów. Prace ośmiorga zostały wysłane do Szkoły Podstawowej nr 77 w Poznaniu – organizatora konkursu. Spośród 64 nadesłanych prac nagrodzono i wyróżniono 12 w dwóch kategoriach: „Młody Literat” i „Złota Wyobraźnia”. Nagrodzone i wyróżnione prace zostały wydane w postaci zbioru opowiadań, który jest dostępny w bibliotece szkolnej. Zachęcamy do lektury.

Aneta Skorupińska