XVII Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I – III

27 i 28 lutego w bibliotece naszej szkoły odbyły się po raz siedemnasty finały Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas 1-3. Coroczny konkurs składa się z 3 etapów: klasowego, szkolnego na poziomach klas i międzyszkolnego, którego gospodarzem jest również nasza szkoła.
W konkursie szkolnym udział wzięło 36 uczniów ze wszystkich klas 1-3. Dzieci recytowały wiersze różnych autorów poezji dziecięcej, ale najchętniej i najczęściej interpretowały wiersze Danuty Wawiłow, Wandy Chotomskiej oraz Józefa Ratajczaka. Podczas tegorocznego konkursu dużą niespodziankę sprawili najmłodsi recytatorzy czyli pierwszoklasiści, których interpretacje wierszy stały na bardzo wysokim poziomie. Jury konkursu postanowiło to docenić i przyznało nagrody wszystkim uczestnikom finału dla klas I.

A oto laureaci XVII finału konkursu:

I miejsce – Natalia Markowska z klasy 1a
II miejsce – Marysia Wiercioch i Wojtek Jagielski z klasy 1b
III miejsce – Martyna Antczak z klasy 1a
Wyróżnienia – Emilia Krause – klasa 1b
i Nadia Nowak – klasa 1a
Nagrodę specjalną od wydawnictwa Mila otrzymał Wojtek Jahns z klasy 1a.

I miejsce – Adrian Fengler z klasy 2d
II miejsce – Emilia Maron z klasy 2f i Piotr Góra z klasy 2e
III miejsce – Lilianna Zgierska z klasy 2a
Wyróżnienia: Stanisław Narożny z klasy 2e i Martyna Latusek z klasy 2g

I miejsce – Maja Plucińska z klasy 3a
II miejsce – Łucja Kozakiewicz z klasy 3d
II miejsce – Jakub Michalski z klasy 3g
Wyróżnienia: Antonina Marcinowska z klasy 3b i Kasjan Bednarkiewicz z klasy 3e.
Nagrodę specjalną od wydawnictwa Mila otrzymała Konstancja Dembińska z klasy 3g.

Wszystkich laureatom gratulujemy i trzymamy kciuki za laureatów pierwszych miejsc w poziomach klas, którzy będą reprezentować naszą szkołę podczas finału międzyszkolnego, który odbędzie się 14 marca.

Danuta Szymanowska

Opublikowano: 3.03.2017