A w naszej bibliotece…

Podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Literackiego

28 kwietnia odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Literackiego na opowiadanie z wątkiem kryminalnym. Wzięło w nim udział 24 uczniów z poznańskich szkół podstawowych. Uczestnicy, wykorzystując swoją wyobraźnię, stworzyli niesamowite prace. Spośród wszystkich opowiadań wyłoniono cztery, które otrzymały nagrodę, a trzy wyróżniono.

Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów literackich.

Organizatorzy:
Izabela Jarosz, Emilia Kusak – Jankowska, Kamil Klinowski

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Z Lassem i Mają za pan brat”

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy

Dnia 20 kwietnia 2022 r. w Siódemce odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego „Z Lassem i Mają za pan brat”. Wzięły w nim udział reprezentacje pięciu szkół podstawowych. Uczestnicy musieli rozwiązać zadania, które sprawdziły ich uważność, spryt oraz dociekliwość.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 74
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 90
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 10.

Czytaj więcej i zobacz zdjęcia…

Warsztaty „Muzeum w pudełku”

Dnia 6.04.2022 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty pt. „Muzeum w pudełku” zorganizowane przez Muzeum Żydów Polskich POLIN.

Podczas spotkania uczniowie mogli zagrać w grę narracyjną „Miasteczko Malki”, zobaczyć archiwalne zdjęcia oraz repliki obiektów kolekcji Muzeum POLIN w postaci druków 3D. Dzięki uczestnictwu w zajęciach uczestnicy, poprzez zabawę i wyjątkową grę, poznali podstawowe informacje związane z kulturą i tradycją żydowską.

Nauczyciele bibliotekarze
Kamil Klinowski, Emilia Kusak – Jankowska, Izabela Jarosz

Wędrówki Janka i spółki. Góry Stołowe – spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie w SP731 marca w naszej bibliotece gościliśmy pisarkę – panią Dankę Turek oraz podróżnika pana Macieja. Podczas spotkań uczniowie klas 2 i 3 poznali proces powstawania książki oraz niesamowite perypetie bohaterów powieści „Wędrówki Janka i spółki. Góry Stołowe”. Ponadto uczestnicy warsztatów poznali tajniki podróżowania z przyczepą kempingową.

Na zakończenie zajęć dzieci mogły zakupić książki pani Danki i otrzymać autograf.

Zobacz zdjęcia…

Z Lassem i Mają za pan brat

W pierwszy dzień wiosny 21 uczniów klas drugich i trzecich wzięło udział w pierwszym etapie międzyszkolnego konkursu czytelniczego inspirowanego książkami „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. Dzieci wykazały się niezwykłą wiedzą na temat przygód młodych detektywów. W kolejnym etapie konkursu Siódemkę będą reprezentowali: Joanna Staniewska z klasy 2b, Jakub Siniarski z klasy 2a oraz Jan Michalski z klasy 2d.

Nauczyciele bibliotekarze
Izabela Jarosz, Emilia Kusak-Jankowska, Kamil Klinowski

Mózg – niezwykły komputer

Z okazji Światowego Tygodnia Mózgu zaprosiliśmy klasy II-IV na warsztaty w ramach innowacji „Nauka jest fajna i kropka!”. Dzieci dowiedziały się, jak działa mózg, poznały techniki zapamiętywania oraz czynniki wpływające na kondycję najważniejszego organu w naszym ciele.

Nauczyciele bibliotekarze
Izabela Jarosz, Kamil Klinowski

Przedszkolaki w bibliotece

16 i 18 marca gościliśmy w naszej bibliotece niezwykłych gości – dzieci z Przedszkola nr 13 oraz
z Przedszkola Fabryka Fantazji. Nasi milusińscy z wielką uwagą obejrzeli przedstawienie kamishibai pt. Bajka o prawdziwym Szewczyku Dratewce.
W drugiej części zajęć przedszkolaki poznały zwyczaje pszczół, a następnie wykonały zakładki do książek metodą origami. Każdy mógł zabrać do domu własnoręcznie wykonaną pszczółkę.

Kamil Klinowski

Magiczny świat słów

W lutym, w ramach innowacji pedagogicznej „Nauka jest fajna i kropka!”, zaprosiliśmy uczniów klas II-IV do udziału w spotkaniach pt. „Magiczny świat słów”. Poruszyliśmy temat komunikacji, rozwoju języka i mowy. Dzieci dowiedziały się, jak zbudowany jest aparat mowy oraz miały okazję przekonać się, w jaki sposób powstają dźwięki. Nauczyły się również kilku wyrażeń w języku migowym.
Serdecznie dziękujemy za liczny udział w zajęciach.

Nauczyciele bibliotekarze:
Emilia Kusak-Jankowska, Kamil Klinowski

Światowy Dzień Kota

Z okazji święta wszystkich kotów, bibliotekarze zaprosili uczniów klas pierwszych na warsztaty czytelniczo-plastyczne. Podczas spotkania uczestnicy poznali kilka ciekawostek o kotach, wysłuchali fragmentu książki pt. „Mruk. Opowiadania o kotkach, kotach i kociskach” oraz stworzyli prace plastyczne techniką origami.

Nauczyciele bibliotekarze:
Emilia Kusak-Jankowska, Kamil Klinowski