A w naszej bibliotece…

Tęczaki – dziwaki

W listopadzie pani Elżbieta Krygowska-Butlewska – Przyjaciel Siódemki spotkała się z uczniami klasy 1c. Na warsztatach opowiedziała dzieciom na czym polega praca ilustratora książek dla dzieci i wydawcy. Następnie dzieci przystąpiły do działania i pod okiem mistrza ilustracji wykonały swoje „Tęczaki – Dziwaki”.

 

Skarby kieszonki

Panią Elżbietę Krygowską-Butlewską – Przyjaciela Siódemki gościliśmy wielokrotnie.
Tym razem wybraliśmy się z gościem w cudowną podróż do świata książek obrazowych.
Pani Elżbieta przybliżyła nam twórczość Iwony Chmielewskiej, autorki książek obrazowych cenionych na całym świecie. Na zajęciach pod kierunkiem artystki – pani Elżbiety uczniowie klasy 1a techniką collage stworzyły „skarby swojej kieszonki”.

Pierwsza edycja Międzyszkolnego Konkursu Twórczości Józefa Ratajczaka


 Miło nam poinformować, że 19 marca w bibliotece naszej szkoły po raz pierwszy odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Twórczości Józefa Ratajczaka dla uczniów klas 4-7.

Do rywalizacji o tytuł najlepszego recytatora zgłosiły się cztery szkoły z Poznania. Gościliśmy recytatorów z: SP 55, SP 57, SP 65 i SP 78. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 5b – Jakub Czelej.

Finaliści przygotowali recytację różnych wierszy Józefa Ratajczaka. Wysłuchaliśmy następujących utworów: Pierwszy spacer po mieście, Miauczący kotek, Obiad z gadem, Hipopotam się waży!, Co warto wiedzieć, gdy o wilku mowa,  oraz Marzenia na wiosnę.

Sprawdź kto był zwycięzcą – czytaj więcej.

Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I

W czwartek, 8 lutego odbył się 18. finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas pierwszych. Najmłodsi recytatorzy przygotowali wiersze Wandy Chotomskiej i Juliana Tuwima.

W jury zasiadła pani Elżbieta Krygowska–Butlewska, która jest ilustratorem książek dla dzieci i przyjacielem Siódemki. Recytacje oceniała także pani wicedyrektor – Magdalena Łagodzińska.

Czytaj więcej…