A w naszej bibliotece…

Wyniki konkursu czytelniczego

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy w roku szkolnym 2020/2021 zdobyli tytuł „Pochłaniacza Książek

Klasa I:
1. miejsce: Kazimierz Kaszuba
2. miejsce.: Joanna Staniewska
3. miejsce: Aleksander Wróblewski, Jan Michalski, Bruno Zujewski

Klasa II:
1. miejsce: Wojciech Krzyżyński

Klasa III:
1. miejsce: Julia Kruszyńska
2. miejsce: Maksymilian Modzelewski
3. miejsce: Agata Rutkowska

Klasa IV:
1. miejsce: Jakub Hamulski

Klasa VI:
1. miejsce: Franciszek Krzyżyński

Nauczyciele bibliotekarze
Izabela Jarosz, Emilia Kusak-Jankowska, Kamil Klinowski

Poznajemy Wandę Błeńską – Doktę i Matkę Trędowatych

W maju klasy I-III realizowały projekt Erazmy 2020/2021. W tym roku działania dzieci skupiały się wokół tematu zdrowia, bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia. Z tej okazji bibliotekarze zaprosili najmłodszych na wystawę poświęconą niezwykłej poznaniance – pani doktor Wandzie Błeńskiej. Dzieci wysłuchały opowiadania Joanny Krzyżanek pt. „Wanda Błeńska, czyli hipopotam, pastylka i stetoskop”. Poznały historię Dokty – misjonarki, która ponad 40 lat spędziła w Ugandzie, gdzie leczyła osoby chore na trąd.
Życie pani doktor uświadamia nam, że nie należy rezygnować ze swoich marzeń, nawet wtedy, gdy wydają się niemożliwe do spełnienia.

Izabela Jarosz, Kamil Klinowski

Żonkile 2021

Siódemka włączyła się w akcję Żonkile 2021 zorganizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Uczniowie klas I-VIII wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez wychowawców i nauczycieli historii. Najmłodsi wysłuchali opowieści o małych stworzonkach – drobinkach, które chciały, aby ich dzieje zostały zapamiętane. Podczas spotkań w starszych klasach młodzież miała okazję poznać losy społeczności żydowskiej w czasie II wojny światowej oraz zdobywała wiedzę na temat powstania w getcie warszawskim. Zajęcia były inspirowane słuchowiskami i filmami udostępnionymi na stronie muzeum (polin.pl/pl/zonkile-2021-relacje).

Izabela Jarosz
Kamil Klinowski

Światowy Dzień Zespołu Downa

Siódemka włączyła się w obchody Światowego Dnia Zespołu Downa. Klasy I-VIII wzięły udział w lekcjach, których motywem przewodnim było hasło: „Nie jestem Downem! Mam zespół Downa”.
Najmłodsze dzieci wysłuchały książki pt. „Mój młodszy brat” autorstwa Moniki Krajewskiej. Chętni uczniowie mogli napisać listy do osób z zespołem Downa, których sylwetki zostały zaprezentowane podczas zajęć. Otrzymaliśmy około 150 listów, które przekażemy harcerzom i harcerkom z drużyny „Skarpetki nie do pary”.

Czytaj więcej…