A w naszej bibliotece…

Grudzień 1981 – lekcje o Stanie Wojennym w Polsce

W grudniu obchodziliśmy 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Z tej okazji klasy IV-VIII miały okazję uczestniczyć w niezwykłych lekcjach historii zorganizowanych w bibliotece. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, czym był komunizm, jak żyło się Polakom w PRL-u oraz poznali najważniejsze wydarzenia z okresu stanu wojennego. Ponadto uczestnicy spotkań mogli zobaczyć pamiątki z okresu PRL-u, które przekazali nam przyjaciele Szkoły.

Dziękujemy za liczny udział i zainteresowanie.

Nauczyciele bibliotekarze
Kamil Klinowski, Izabela Jarosz, Emilia Kusak – Jankowska

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza Szkoła otrzymała 15.000,00 złotych dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Po zasięgnięciu opinii uczniów, nauczycieli i rodziców mogliśmy zakupić około 600 nowych książek oraz nieco inaczej zaaranżować przestrzeń biblioteki.
Liczymy, że dzięki zakupionym nowościom oraz prowadzonym przez nas akcjom bibliotecznym wzrośnie czytelnictwo w Siódemce.

Nauczyciele bibliotekarze:
Izabela Jarosz, Emilia Kusak – Jankowska, Kamil Klinowski

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025

Szanowni Państwo,

Miasto Poznań otrzymało w 2021 roku dofinansowanie z tytułu realizacji rządowego programu pn. „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025„. Program przeznaczony jest na dofinansowanie zadania polegającego rozwijaniu zainteresowań dzieci i młodzieży przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, realizowanego w ramach Priorytetu 3 „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych” (Kierunek interwencji: 3.1. „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego” oraz Kierunek interwencji: 3.2. „Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych”). Dotacja dla Miasta Poznania z budżetu państwa z tytułu realizacji tego programu wynosi: 110.500,- Całkowita wartość programu wynosi natomiast 138.125.

Spotkanie z autorem książek

1 grudnia, dzięki życzliwości Rady Rodziców, w naszej szkole zagościł podróżnik i autor książek dla dzieci – pan Łukasz Wierzbicki. Podczas spotkań uczniowie klas 2 i 3 poznali niesamowite historie bohaterów książek: Afryka Kazika, Ocean to pikuś, Dziadek i niedźwiadek. Uczestnicy warsztatów mogli też zakupić książki pana Łukasza oraz otrzymać autograf.

Nauczyciele bibliotekarze
Izabela Jarosz
Emilia Kusak-Jankowska
Kamil Klinowski

„Historia Poznania w obiektywie” – wyniki konkursu

W październiku biblioteka zorganizowała konkurs fotograficzny „Historia Poznania w obiektywie”. Uczniowie klas IV-VIII uwiecznili na zdjęciach różne ciekawe miejsca związane z historią naszego miasta.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce: Mateusz Głowacki
II miejsce: Jakub Kwiatkowski, Zuzanna Spychała
III miejsce: Karolina Małecka, Lena Nowak

Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez bibliotekę szkolną.

LAUREACI KONKURSU    *    WSZYSTKIE PRACE

Nauczyciele bibliotekarze
Izabela Jarosz, Emilia Kusak – Jankowska, Kamil Klinowski

Pasowanie na czytelników '2021

Pasowanie na czytelnika 2021

13 października klasy I otrzymały listy od skrzata Molika, który mieszka w szkolnej bibliotece. Poinformował on dzieci, że aby zasłużyć na miano czytelników, muszą wykonać kilka zadań, które zostawił dla nich w różnych miejscach na terenie szkoły. Pierwszaki układały z liter słowo biblioteka, śpiewały piosenkę, rozwiązywały zadania matematyczne, wymyślały okrzyk na cześć książek i wykonywały ćwiczenia gimnastyczne.

Czytaj więcej…