Z archiwum 7: Muzeum komputerów w Siódemce

Zapewne niewielu nauczycieli i może kilkoro uczniów wie, że w latach 1999–2009 w Siódemce zlokalizowane było Muzeum Komputerów. Było to królestwo Pana Krystiana Gordona – ówczesnego nauczyciela Siódemki i pasjonata komputerów. Większość eksponatów pochodziła właśnie z jego zbiorów, a można tam było zobaczyć takie komputery jak: Apple 2, ZX 81, seria Spectrum, seria Commodore i Amiga, Atari, pierwsze modele IBM i wiele innych.

Nie były to co prawda komputery o parametrach choćby zbliżonych do dzisiejszych urządzeń, jednak, jak twierdzi Pan Krystian – tamte komputery „miały duszę”.
Uczniowie i goście muzeum mogli się tu udać w sentymentalną podróż w przeszłość, do czasów gdy gry wczytywało się z kaset magnetofonowych lub dyskietek, a „pikselowe” postacie nikomu nie przeszkadzały. Można też było zajrzeć do wnętrza komputera i poznać jego budowę.

Zobacz archiwalny materiał wideo zarejestrowany przez TV WTK oraz zdjęcia z Muzeum Komputerów.

Jeszcze więcej zdjęć.