Podróż z wyobraźnią – klasa 3d

Czy zwykła lekcja może mieć w sobie nutkę tajemniczości? Ależ oczywiście. Udowodniliśmy to na naszych zajęciach.
Co kryje się w tym tajemniczym pudełku – takie pytanie zadałam dzieciom na początku zajęć. Każdy z nich udzielił innej odpowiedzi, a okazało się, że …..pudełko było puste. Tu dzieciaki dowiedziały się, że na zajęciach będziemy omawiać tę część ich umysłu, która pozwoliła im na wysnuwanie przypuszczeń na temat tego, co znajduje się w pudełku. Mowa oczywiście o wyobraźni. Rozmawialiśmy, w jakich sytuacjach przydaje się nam wyobraźnia, a na podsumowanie zajęć dzieciaki namalowały ilustrację do wysłuchanego „Preludium deszczowego” Fryderyka Chopina. Okazało się, ze wszyscy posiadają takie „pudełko” z wyobraźnią i od nas samych zależy, jak będziemy z niego korzystać.

Wychowawczyni klasy 3d
Agata Borowska