Wielka Liga Czytelników – edycja 2022/2023

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Wielkiej Ligi Czytelników.

Po przerwie wraca konkurs czytelniczy dla wszystkich uczniów szkół podstawowych – Wielka Liga Czytelników.

Obejmuje kategorie klas 1-3, 4-6 i 7-8.

Celem tego ogólnopolskiego konkursu jest wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych i promowanie czytelnictwa.

Konkurs polega na:

• przeczytaniu 5 książek z listy podanej przez Organizatora;
  • wypełnieniu (w domu) testu dotyczącego każdej z nich i przyniesieniu go do biblioteki szkolnej, gdzie zostanie sprawdzony (za każdy test można uzyskać 100 pkt. Warunkiem jego zaliczenia jest zdobycie min. 80, co daje jedną sprawność) .
  • testy przyjmują także p. A. Sobańska i p. A.Mikołajczak
  • ostateczny termin oddania ostatniego testu do 21.12.2022r.
  • po zdobyciu 5 sprawności – przystąpienie do testu kwalifikacyjnego (3 najlepszych uczestników przechodzi do etapu powiatowego)
  • zwycięzcy etapu szkolnego tworzą drużynę reprezentującą szkołę w kolejnym etapie.

Wszystkich chętnych zapraszamy do biblioteki po więcej informacji i formularze uczestnictwa. Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie. Naprawdę warto!

W załącznikach znajduje się regulamin, listy książek i formularz uczestnictwa.

Regulamin  *  Lista książekFormularz uczestnictwa

Agnieszka Sobańska, Alicja Mikołajczak