Pasowanie Na Czytelników '2022

W drugiej połowie października w bibliotece odbyło się pasowanie na czytelnika. W tym dniu klasy I otrzymały listy od skrzata Molika, który mieszka w szkolnej bibliotece. Poinformował on dzieci, że aby zasłużyć na miano czytelników, muszą wykonać kilka zadań, które zostawił dla nich w różnych miejscach na terenie szkoły. Pierwszaki podjęły się wyzwania. Układały z liter słowo biblioteka, śpiewały piosenkę, rozwiązywały zadania matematyczne, wymyślały okrzyk na cześć książek i wykonywały ćwiczenia gimnastyczne. Ponieważ skrzaty nie lubią hałasu, dzieci musiały wytrzymać przez dwie minuty w absolutnej ciszy. Wszystkim klasom udało się ułożyć i odczytać hasło, które zostawił dla nich skrzat: Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła (Wisława Szymborska).

Po dotarciu do biblioteki uczniowie obiecali dbać o książki i złożyli przysięgę:

My, uczniowie pierwszej klasy,
Tobie, Książko, przyrzekamy,
że szanować Cię będziemy,
krzywdy zrobić Ci nie damy.
Obowiązków czytelnika
będziemy przestrzegać pilnie
i z Twych rad,
i z Twych mądrości,
korzystać od dziś usilnie.

Pierwszoklasiści otrzymali od skrzatów niezwykły podarunek – książki z serii „Klub Małego Patrioty”. Mamy nadzieję, że prezent sprawi dzieciom wiele radości.

Nauczyciele bibliotekarze:
Emilia Kusak – Jankowska, Izabela Jarosz, Kamil Klinowski