Erazmowe zagadki – gra terenowa w klasie 2b

Gramy w grę terenową „Erazmowe zagadki”
czyli w jaki sposób klasa II b rozpoczyna nowy rok szkolny

Jeżeli widzieliście w piątek 1 września nas – uczniów klasy II b – widocznych i wędrujących w skupionych grupach po terenie szkoły, to wcale nie oznacza, że zagubiliśmy się lub nie wiedzieliśmy, gdzie mamy zajęcia. Wręcz przeciwnie!

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w nietypowy sposób – wzięliśmy udział w grze terenowej „Erazmowe zagadki” po obiekcie szkolnym, która zaproponował nam nasz patron Erazm z Rotterdamu. Podzielni na sześć grup, z kartami zadań i przyborami do pisania w rękach ruszyliśmy rozwiązywać zadania. Zaczęliśmy od szatni, by przez parter i poszczególne piętra odnaleźć określone miejsca, zebrać głoski lub litery, potrzebne do finalnego rozstrzygnięcia gry. Wpisywaliśmy je w kratki przy ilustracjach. Niejednokrotnie musieliśmy się nagłowić, bo zadania nie były takie proste! Na zakończenie w klasie wypełniliśmy okienka i podaliśmy prawidłowe hasło 🙂

Jak ono brzmi? Nie powiemy! Załączamy kartę z grą i zachęcamy, byście sami sprawdzili, co przygotował Erazm dla uczniów na powitanie! Ciekawi jesteśmy czy i Wam się uda dojść do rozwiązania.
Powodzenia!

w imieniu uczniów klasy II B
Beata Żyto
wychowawczyni

Strona Szkoły Podstawowej nr 7 im.Erazma z Rotterdamu w Poznaniu