Święto Szkoły 2022

1 czerwca w naszej Szkole, od wielu lat, obchodzimy nie tylko Międzynarodowy Dzień Dziecka, ale również Święto Szkoły.
Tego dnia wszyscy uczniowie i nauczyciele spotykają się na uroczystym apelu. W tym roku szkolnym wspólnie świętowały klasy I-IV oraz VI-VIII.

W trakcie apelu zabrzmiał zarówno hymn państwowy jak i hymn szkoły, głos zabrała Pani Dyrektor Anetta Dropińska – Pawlicka, która przypomniała historię Siódemki. Nie zabrakło podziękowań dla osób, które przyczyniły się do rozwoju naszej Szkoły obchodzącej w tym roku 40 -lecie istnienia.
Następnie wszyscy zgromadzeni wysłuchali kilku ciepłych słów skierowanych do nas przez przewodniczącą Rady Rodziców, panią Aleksandrę Regdos.

Podniosłym momentem uroczystości było wpisanie się sześciorga uczniów do Księgi Patrona.
Warto przypomnieć, że wpis do Księgi Patrona jest najważniejszym wyróżnieniem dla uczniów klas IV-VI. Przysługuje osobom uzyskującym ponadprzeciętne wyniki w nauce oraz odznaczającym się nienagannym zachowaniem.

Święto Szkoły jest również okazją do wręczenia Statuetek Złotego Erazma przyznawanych klasom za najwyższy wynik uzyskany podczas realizacji wielu zadań. Laureatami tegorocznej edycji pod hasłem „Transport” zostali uczniowie i wychowawcy klas: 1b, 2d, 3d, 4a, 5d i 6b.

Wyróżniający się uczniowie odebrali też nagrody i dyplomy za osiągnięcia w różnorodnych konkursach.

Po uroczystym apelu wszyscy udali się na zajęcia sportowe przygotowane przez wychowawców i nauczycieli wychowania fizycznego.

GALERIA ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI
(link zewnętrzny)