Klasa 2c i 2d na wycieczce w Kluczewie

W środę, 15 czerwca klasy 2c i 2d udały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Stara Chata u Kowola” w Kluczewie. Najpierw autokarem pojechaliśmy do Śmigla, gdzie oprócz krótkiego wypoczynku na łonie natury, poznaliśmy historię wiatraków. Stamtąd – wyruszyliśmy w dalszą drogę do miejscowości Śniaty, gdzie urodził się Franciszek Ratajczak – pierwszy powstaniec wielkopolski poległy w walce o wolność. Tam czekała na nas nie lada gratka, bowiem w dalszą podróż udaliśmy się ciągnikiem z przyczepami. Na trasie naszego przejazdu znalazła się też wieża widokowa, na którą każdy z obecnych na wycieczce się wdrapał, pokonując przeszło sto krętych schodów. Droga do Kluczewa minęła nam śpiewająco, przy akompaniamencie granym na akordeonie przez pana Macieja – naszego przewodnika.
Gospodarze w Kluczewie powitali nas słodkim poczęstunkiem, a potem przyszedł czas na niczym nieskrępowaną zabawę z użyciem drewnianych wózków, hulajnóg, rowerków. Można było też pograć w piłkę nożną, pokarmić króliki i kozy, pobawić się w szkołę, czy zbudować zamek w piaskownicy. Wreszcie przyszedł czas na ognisko i pieczone kiełbaski. Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w kuźni, gdzie przesympatyczny wujek Krzysiu opowiadał nam o pracy kowala, wykuł dla każdej klasy podkowę, opowiedział o przygodach ze swojego dzieciństwa oraz pokazał nam swoje ulubione zabawki. Poznaliśmy też życie zwierząt w oborze. Na koniec zostało nam tylko kupienie pamiątek, które będą przypominać nam tę wspaniałą wycieczkę.

Agata Borowska