XX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 1-3

11 maja po raz dwudziesty w holu naszej szkoły spotkali się najmłodsi recytatorzy, by wziąć udział w jubileuszowym finale Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas 1-3.

W tym roku szkolnym do konkursu zgłosiło się 21 recytatorów z 7 grunwaldzkich szkół. W konkursie udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4, nr 10, nr 74, nr 80, nr 72, nr 88 i nr 7. Dzieci przygotowały recytację wierszy między innymi: Danuty Wawiłow, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Hanny Niewiadomskiej, Ludwika Jerzego Kerna, Wandy Chotomskiej i Łukasza Dębskiego.

W jury konkursu zasiadły panie:

• ilustrator książek dla dzieci – pani Elżbieta Krygowska – Butlewska,
  • wicedyrektor SP 7 – pani Magdalena Łagodzińska,
  • nauczyciel polonista – pani Marzena Kurek,
  • nauczycielka SP 72 – pani Halina Tomaszewicz, która została wybrana do jury w drodze losowania.

Uczestników konkursu powitała pani Dyrektor Anetta Dropińska- Pawlicka, która życzyła wszystkim najwspanialszych recytacji.

Z każdej szkoły do konkursu przystąpiło 3 uczniów. Konkurs miał na celu wyłonić najlepszego recytatora na poziomie klas pierwszych, na poziomie klas drugich oraz na poziomie klas trzecich.

Naszą szkołę reprezentowali: Janek Kosicki z klasy 1a, Kacper Jańczak- Zarycki z klasy 2b oraz Marysia Adamczyk z klasy 3b.

Jury, oceniając poszczególne interpretacje wierszy wzięło pod uwagę między innymi: wyrazistą wymowę, poprawną dykcję recytującego oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Laureatami XX konkursu zostali:

Klasy 1
I miejsce: Marianna Marcinek – Szkoła Podstawowa nr 4
II miejsce: Milena Sokun – Szkoła Podstawowa nr 88
III miejsce: Jan Kosicki – Szkoła Podstawowa nr 7

Nagrodę specjalną wydawnictwa Mila otrzymała Marianna Marcinek ze Szkoły Podstawowej nr 4 za interpretację wiersza „Niespodzianka” L.J. Kerna.

Klasy 2
I miejsce: Kacper Jańczak – ZaryckiSzkoła Podstawowa nr 7
II miejsce: Klara Wójcik – Szkoła Podstawowa nr 72
III miejsce: Maria Kubicka – Szkoła Podstawowa nr 10

Wyróżnienie: Barbara Wróblewska – Szkoła Podstawowa nr 74
Nagrodę specjalną wydawnictwa Mila otrzymała Klara Wójcik ze Szkoły Podstawowej nr 72 za interpretację wiersza „Leń” J.Brzechwy

Klasy 3
I miejsce: Julia Małach – Szkoła Podstawowa nr 72
II miejsce: Gabriela Kozieł – Szkoła Podstawowa nr 72
i Wiktor Kulbiej – Szkoła Podstawowa nr 74
III miejsce: Maria Adamczyk – Szkoła Podstawowa nr 7

Wyróżnienia:
Zuzanna Polańska – Szkoła Podstawowa nr 74
Kacper Wawrzyniak – Szkoła Podstawowa nr 80
Mateusz Kurowski – Karłyk – Szkoła Podstawowa nr 88

Nagrodę specjalną wydawnictwa Mila otrzymała Marysia Adamczyk ze Szkoły Podstawowej nr 7 za interpretację wiersza „Kura” Ł. Dębskiego.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, zaś wszyscy recytatorzy drobne upominki, pamiątkowe znaczki z okazji 20-lecia oraz pamiątkowe dyplomy, które są autorskim projektem pani Elżbiety Krygowskiej – Butlewskiej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym, a uczestnikom konkursu za poetycką pasję.

Organizator konkursu
Danuta Szymanowska