Dzień Postaci z Bajek oraz Dzień Pluszowego Misia w 3b

25 listopada dzieci z klasy 3b świętowały Dzień Postaci z Bajek oraz Dzień Pluszowego Misia. Większość z nas przygotowała na ten dzień strój ulubionej bajkowej postaci albo przyniosła swojego ukochanego misia. Często były to misie, które towarzyszą nam od wczesnego dzieciństwa, a jedna z dziewczynek przyniosła misia swojej babci. Podczas zajęć poznaliśmy genezę tego święta oraz znane wszystkim misie z ekranu. Był więc Miś Uszatek, Coralgol, Miś Paddington i Kubuś Puchatek. Wykonaliśmy również „talerzowe misie” nakładając plastelinę na papierowe talerze, a także ułożyliśmy misie z puzzli. Dużą frajdę sprawił nam udział w klasowym programie „ Jaka to melodia”. Okazało się, że nie mieliśmy problemu z odgadnięciem melodii z filmów i bajek dla dzieci. Doskonale znamy również dobranocki, o czym mogliśmy się przekonać rozwiązując ekranowy quiz. Na koniec nasza pani wręczyła nam medale za udział w bajkowych konkursach i pamiątkowe medale. To był bardzo wesoły i udany dzień.

Danuta Szymanowska
i uczniowie klasy 3b