Bieg do szkoły

Dnia 14 października, z okazji Święta Edukacji Narodowej klasy 5a, 5b, 5c, 5d, 6a i 6b uczestniczyły w rywalizacji sportowej pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego, a także wychowawców klas. Ze względu na bezpieczeństwo uczniów, klasy podzielono na dwie grupy.
Uczniowie spotkali się na czwartej (klasy: 5a, 5b, 5c i 6a) i na szóstej lekcji (klasy: 5d i 6b).

Po zebraniu się wszystkich uczniów i przedstawieniu programu zajęć, rozpoczął się uroczysty trening przy muzyce. Mimo jesiennej aury, na twarzach dzieci gościł uśmiech. Rozgrzewka była naprawdę ciekawa. Pojawiły się elementy tańca, fitnessu oraz stretchingu. Dzieci chętnie ćwiczyły i były gotowe do dalszych zmagań.

Kolejnym zadaniem, którego podjęli się „Siódemkowicze” był bieg dookoła szkoły. Uczniowie przebiegli dwa okrążenia. Wszyscy ukończyli dystans, a co najważniejsze wspierali się wzajemnie, aby nikt się nie poddał. Brawo! Udało się 🙂

„Zbijak łapacz”, to było ostatnie wyzwanie, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie. Każda klasa starała się wygrać, zachowując zasady „fair play”. Wspólna zabawa na boisku szkolnym zakończyła się remisem. Uczniowie pełni optymizmu oraz pozytywnych wrażeń wrócili do szkoły.

Poprzez uczestnictwo w zajęciach sportowych dzieci z klas 5 oraz 6 mogły się lepiej poznać, zintegrować, a także aktywnie i miło spędzić czas.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i świetną zabawę! 🙂
Nauczyciele wychowania fizycznego SP7