Klasa 2d sprawdza, jak wspólnie zapracować na sukces?

Klasa 2d postanowiła wypróbować w praktyce czy powiedzenie, że współpraca się opłaca jest prawdziwe.

Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od dyskusji na temat „Czy lubimy z kimś współpracować” i „Co nam daje współpraca”?
Następnie podzieliliśmy się na 4 zespoły.
Każda grupa miała za zadanie zbudować konstrukcję „jajkodromu”, który umożliwi jajku bezpieczne lądowanie z wysokości około 2 metrów. Do dyspozycji grupy miały: plastikowy kubeczek, trzy słomki, trzy balony, ręcznik papierowy, papier toaletowy, krepę i taśmę klejącą. Ustaliliśmy, iż zadanie zostanie zaliczone, jeżeli jajko umieszczone w konstrukcji, po zderzeniu z podłogą, nie stłucze się.

Realizacja zadania sprawiła uczniom wiele radości. Z przyjemnością obserwowałam jak moi uczniowie pracują w sposób niezwykle kreatywny, Gdy przyszedł czas na finał, na twarzach dzieciaków pojawiło się pełne napięcia oczekiwanie na wynik eksperymentu.
Na koniec wszyscy zgodnie stwierdzili, że współpraca się zawsze opłaca!

Agata Borowska