XXI Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 1-3

W połowie maja po raz dwudziesty pierwszy odbył się finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas 1–3. Tegoroczny konkurs przebiegał inaczej niż dotychczasowe. Ze względu na reżim sanitarny przesłuchania wierszy przygotowanych przez recytatorów odbyły się 13 maja, w holu szkoły. Natomiast wyniki konkursu zostały ogłoszone 24 maja.

W konkursie szkolnym wzięło udział 22 uczniów. Recytacje wierszy na poziomach klas oceniało jury w składzie:

– pani wicedyrektor Magdalena Łagodzińska,
– pani Marzena Kurek – nauczyciel polonista,
– pani Magdalena Olejniczak – kierownik świetlicy.

Dzieci, jak każdego roku, tak i tym razem przygotowały interpretację wierszy polskich autorów poezji dziecięcej. Były to między innymi wiersze Danuty Wawiłow, Jana Brzechwy, Doroty Gellner czy Elizy Piotrowskiej. Dużym zaskoczeniem dla wszystkich uczestników konkursu była recytacja ucznia klasy 1c, który przygotował wiersz „ Paweł i Gaweł” w gwarze poznańskiej.

A oto laureaci XXI finału konkursu:
I miejsce – Maja Przybyszewska – klasa 1b
i Hanna Pielach – klasa 1d
II miejsce – Władysław Narożny – klasa 1c
III miejsce – Aleksander Wróblewski – klasa 1a

I miejsce – Maria Adamczyk – klasa 2b
i Hanna Paluszak – klasa 2b
II miejsce – Maksymilian Ziołek – klasa 2d
III miejsce – Oliwia Kujawa – Chwirot – klasa 2c
Wyróżnienie – Bartosz Walczak – klasa 2a

I miejsce – Maksymilian Modzelewski – klasa 3c
II miejsce – Julia Kruszyńska – klasa 3b
III miejsce – Paweł Małecki – klasa 3b
Wyróżnienie – Matylda Cymerman – klasa 3a

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki , a laureaci nagrody książkowe. Laureatom serdecznie gratulujemy, a miłośników recytacji zapraszamy do udziału w przyszłorocznym konkursie.

Danuta Szymanowska