Projekt eTwinning „Fiktive Familie”

Dobiega końca ogólnopolski projekt eTwinning z języka niemieckiego „Fiktive Familie”, w którym udział brało 36 szkół z całej Polski. Siódemkę reprezentowała niezbyt liczna, ale za to bardzo zmotywowana i aktywna grupa siódmoklasistów. Uczniowie współpracując z innymi szkołami stworzyli fikcyjną rodzinę Familie Fliege z wykorzystaniem narzędzi TIK. Wspólnie wymyślili postacie członków rodziny oraz informacje o nich. Nauczyli się opowiadać o sobie i rodzinie, tworzyli notatki i opisy, nagrywali wypowiedzi, przeprowadzali wywiady podczas licznych spotkań online i nagrywali filmiki. Poznali przy tym wiele aplikacji służących efektywnej nauce słownictwa oraz urozmaicających lekcje języka niemieckiego w trakcie edukacji zdalnej. Efektem współpracy są książeczki oraz kolekcja gier i zabaw interaktywnych z wykorzystaniem książeczki.
Zarówno kolekcja książeczek jak i interaktywnych zadań będzie mogła stanowić materiał lekcyjny do wykorzystywania przez nauczycieli biorących udział w projekcie, jak i innych nauczycieli języka niemieckiego.

Projekt Fiktive Familie zostanie wkrótce zgłoszony do Odznaki Jakości eTwinning. Mamy ogromną nadzieję, że nasze działania zostaną nagrodzone. A tymczasem zapraszamy do lektury – LINK

Magdalena Warzybok – koordynator projektu