Tropiciele zwierząt z klasy 1d

Tropienie zwierząt.

Dzisiejszym tematem zajęć było tropienie zwierząt. Jak się do tego zabraliśmy?
Najpierw wspólnie przeczytaliśmy tekst przyrodniczy opowiadający o śladach jakie zostawiają na śniegu dzikie zwierzęta.
Następnie zapoznaliśmy się z wyglądem tropów tychże zwierząt.
Próbowaliśmy też odnaleźć na boisku szkolnym zasypanym śniegiem jakieś ślady np. ptaków, ale śnieżna zamieć skutecznie nam to zepsuła.
Nasze dzisiejsze przyrodnicze zmagania zwieńczyliśmy więc zabawą „Po tropach do zaczarowanego pudełka”. Naszym zadaniem było – tym razem po śladach ludzkich stóp – kierując się ich kolorem, dotrzeć do zaczarowanego pudełka, w którym znajdowało się zdjęcie dzikiego zwierzęcia (niedźwiedzia, wiewiórki, bobra i dzika). Kolejny etap to narada grupowa pod hasłem „Co wiemy na temat tego zwierzaka”? oraz przekazanie informacji pozostałym grupom.

Z dzisiejszych zajęć zapamiętaliśmy między innymi, że dzikie zwierzęta to nie zabawka.

Klasa 1d z wychowawczynią.

Agata Borowska