Pasowanie na uczniów Siódemki w klasach 1a, 1c i 1d

Pasowanie na ucznia, to jeden z najważniejszych i niezapomnianych dni przeżytych w szkole. 29 października 2020 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość przyjęcia do braci uczniowskiej Pierwszoklasistów z klasy 1a, 1c i 1d.

Podczas uroczystości, która z powodu pandemii każda z klas miała w swojej sali, Pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Dzieci, wykonały również sporo zadań, które pokazały, że gotowi są by zostać uczniami. Pierwszoklasiści mieli za zadanie: wyrecytować wiersze, udowodnić, iż są odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego jako piesi, rozmawiali o tym, kogo można nazwać dobrym uczniem, wykonali kilka zadań na spostrzegawczość, szukali rymów, rozwiązywali zagadki, układali puzzle.

Dopiero po wykonaniu zadań, z którymi uczniowie świetnie sobie poradzili, przeszliśmy do części najważniejszej. Pierwszaki podczas ślubowania, głośno i z przekonaniem przyrzekały być pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Następnie każdy przyjął gratulacje oraz został pasowany na ucznia wielkim ołówkiem przez swoją wychowawczynię. Uśmiechnięci Pierwszoklasiści otrzymali również słodki poczęstunek.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Ewa Wronka