Projekt „Irlandia w szkole”

W bieżącym roku szkolnym 2020/2021, czwarty rok z rzędu, realizujemy w Siódemce projekt pt. „Irlandia w szkole” we współpracy z Fundacją Kultury Irlandzkiej i Konsulatem Irlandii w Poznaniu.

Nasi uczniowie będą brali udział w warsztatach oraz lekcjach tematycznych prowadzonych przez nauczycieli z Naszej szkoły oraz pracowników fundacji.

Klasy siódme zapoznają się elementy kultury, historii i geografii Zielonej Wyspy. Klasy ósme będą brały udział w realizacji bloku tematycznego pt. „Na drodze do irlandzkiej niepodległości” – w związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Irlandczyków. Ponadto, uczniowie wszystkich roczników będą mogli wziąć udział w konkursie plastycznym pt. „Z tęsknoty za podróżami” na najlepszy plakat zachęcający do podróży na Zieloną Wyspę.

W obecnym roku szkolnym Fundacja uruchomiła swój kanał na YouTube (Fundacja Kultury Irlandzkiej) i zaprasza do korzystania z zamieszczonych tam filmów, których sukcesywnie będzie przybywać.

W listopadzie i grudniu przygotowane zostaną również dodatkowe bloki tematyczne realizowane w formie warsztatów:

• „Samhain, czyli Dziady irlandzkie” –blok poświęcony najstarszym irlandzkim tradycjom, postaciom z irlandzkich baśni i niesamowitym miejscom w Irlandii.
  • „Zielone święta” – blok poświęconą irlandzkim tradycjom bożonarodzeniowym.

Koordynator w projektu: Magdalena Jastrzębska