XX Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 1-3

21 lutego w Dniu Języka Ojczystego w bibliotece odbył się jubileuszowy XX Szkolny Konkurs Recytatorski dla najmłodszych uczniów naszej szkoły.
W tym roku w szranki o tytuł najlepszego recytatora stanęło 22 uczniów. Dzieci w odświętnych strojach i lekko stremowani stawili się, aby zaprezentować przygotowaną przez siebie interpretację wybranego wiersza.
A wybrali wiersze ze zbioru poezji Jana Brzechwy, Hanny Niewiadomskiej, Rafała Witka, Danuty Wawiłow i Doroty Gellner.

W jury konkursu zasiedli:

• pani Elżbieta Krygowska – Butlewska – ilustrator książek dla dzieci,
  • pani Magdalena Łagodzińska – wicedyrektor szkoły,
  • pani Emilia Kusak – Jankowska – nauczyciel polonista
  • pan Kamil Klinowski – nauczyciel bibliotekarz

Konkurs składał się z 3 części. W każdej z nich swoje wiersze zaprezentowały dzieci z poszczególnych poziomów klas. Recytacje rozpoczęła Maja Jańczuk z klasy 1d, która zaprezentowała wiersz o naszej szkole napisany przez jej rodziców. Pierwszoklasiści, którzy jako pierwsi recytowali wiersze wykazali się ciekawym doborem tekstów. Po zaprezentowaniu wierszy przez drugoklasistów i trzecioklasistów jury czekała trudna decyzja. Po dłuższej chwili udało się podjąć wspólną decyzję i wybrać najlepszych recytatorów dwudziestego finału.

A oto werdykt jury:

I miejsce – Maria Adamczyk – klasa 1b
II miejsce – Natalia Wieser – klasa 1a
Natalia otrzymała także nagrodę specjalną od wydawnictwa Mila
III miejsce – Natalia Derpińska – klasa 1a
Wyróżnienie – Alicja Klimowicz – klasa 1b

I miejsce: Maksymilian Modzelewski – klasa 2c
II miejsce: Paweł Małecki – klasa 2b
Paweł otrzymał także nagrodę specjalną od wydawnictwa Mila
III miejsce – Julia Kruszyńska – klasa 2b

I miejsce: Szymon Braciak – klasa 3a
II miejsce: Zuzanna Ignaszak – klasa 3c
III miejsce – Przemysław Gaweł – klasa 3c
Wyróżnienie – Arkadiusz Klimowicz – klasa 3d

W Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się w naszej szkole 12 marca reprezentować nas będą:

• Maria Adamczyk z klasy 1b
  • Maksymilian Modzelewski z klasy 2 c
  • Szymon Braciak z klasy 3a

Jury zdecydowało, że poza konkursem w finale międzyszkolnym wystąpi także Natalia Wieser z klasy 1a. Uczennica przygotowała recytację bardzo długiego wiersza „Pali się”.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Danuta Szymanowska
Organizator konkursu