Klasowy Dzień Gier w klasie 2b

W karnawale bawimy się doskonale
czyli
„ostatki” w kl. II b

Jeśli myślicie, że przeczytacie o tańcu, to jesteście w błędzie! Owszem, od rana potańczyliśmy trochę, ale tak naprawdę postanowiliśmy zakończyć karnawał innego typu zabawą.
Zorganizowaliśmy w kl. 2b Klasowy Dzień Gier. Każdy mógł przynieść swoją ulubioną planszówkę, ale zanim w nią zagrał z kolegami, to przeprowadziliśmy ranking. Pytania dotyczyły ulubionych, a także najmniej popularnych gier w naszej klasie. Stworzyliśmy diagram i porównaliśmy wyniki.
Co się okazało? Największym zainteresowaniem cieszą się u nas przede wszystkim gry karciane, wiele osób bardzo lubi wszelkie odmiany Monopoly oraz bierki. Najmniej popularny – ku zaskoczeniu piszącej – jest Chińczyk, a także wymagające strategicznego myślenia szachy lub rozwijające zasób słownictwa Scrabble. Wśród innych, nieplanszowych gier furorę zrobił niezwykle popularny Twister.
Ustaliliśmy zasady zgodnej gry, a ponieważ napisaliśmy je samodzielnie, łatwiej było je przestrzegać, bo trudniej łamać własne przepisy. W końcu przystąpiliśmy do tworzenia par lub drużyn i wybraliśmy gry. Bardzo ucieszyła nas zamiana tradycyjnej lekcji matematyki na pełną emocji, logicznego myślenia i zdrowej rywalizacji zabawę.
Dużo śmiechu było podczas zmagań z skaczącym karaluchem w grze La Cucaracha. Niemniej emocjonalne okazało się zmierzenie się z własną zręcznością i opanowaniem w odmianie bierek Mikado. Monopoly skupił rządnych wrażeń przyszłych maklerów i ekonomistów. A najzabawniejsze figury wykonywali uczestnicy ruchowego Twistera.
Czas minął tak szybko, że ze smutkiem musieliśmy zamienić plansze na zeszyty i książki, ale postanowiliśmy kontynuować granie w domu, bo – jak sami napisaliśmy w skojarzeniowym „słoneczku”- ogromną zaletą planszówek jest bezcenny czas, spędzony wspólnie z najbliższymi ! 🙂

w imieniu zadowolonych uczniów kl. II B
Beata Żyto