Pracowita jesień piłkarek i piłkarzy ręcznych

W okresie październik – grudzień wszystkie grupy szczypiornistów rozpoczęły zmagania w ligach wojewódzkich oraz odbyły wiele towarzyskich turniejów, natomiast nasi najmłodsi zawodnicy z klas 2 wystartowali w rozgrywkach MKS Handball Liga Szkrabów.

Chłopcy klasy 4b rozegrali 2 turnieje w ramach ligi wojewódzkiej zajmując 1 i 2 miejsce. W grudniu rozpoczęli cykl zmagań w „4 fun handball liga”. We wszystkich rozegranych spotkaniach nasi zawodnicy rywalizowali z przeciwnikami o rok starszymi.

Zespół dziewcząt klasy 5d bierze udział aż w 2 kategoriach wiekowych ligi wojewódzkiej. W kategorii Dzieci młodszych podczas 2 rozegranych turniejów przegrały tylko 1 mecz, natomiast w kategorii Dzieci rywalizując z przeciwniczkami 2 lata starszymi zbierają bardzo cenne doświadczenia.

Piłkarze ręczni klasy 6d w okresie jesiennym rozegrali 3 turnieje ligi wojewódzkiej, w grupie eliminacyjnej o mistrzostwo województwa nasi zawodnicy są zdecydowanym liderem. W mikołajkowy weekend 6 – 8 grudnia wzięliśmy udział w silnie obsadzonym turnieju piłki ręcznej w Obornikach Wlkp. Chłopcy po 3 dniowych zmaganiach i rozegraniu aż 9 meczów zajęli wysokie 3 miejsce. Dodatkowo 2 naszych zawodników Aleks Zenkteler i Szymon Paryzek zostało wytypowanych do najlepszej „7” turnieju, a Nikodema Jokiela wyróżniono jako najlepszego zawodnika drużyny. Rok 2019 zakończyliśmy organizując w naszej szkole turniej w ramach Mistrzostw Miasta Poznania pewnie awansując do 3 etapu rozgrywek.

Nasi najstarsi szczypiorniści z klasy 8d rozpoczęli zmagania w lidze wojewódzkiej, do końca roku 2019 pewnie wygrali większość swoich spotkań, ponosząc porażkę tylko w jednym meczu. Na początku października wyróżniający się zawodnicy, wzięli udział w 4 dniowej, wojewódzkiej konferencji Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej, która odbyła się w Wągrowcu. W dniach 25-27.10.2019r. chłopcy pojechali na turniej do Świebodzina, gdzie po 3 dniach ciężkich zmagań wywalczyli I miejsce!!! Rok zakończyliśmy zwycięstwem w 1 etapie Mistrzostw Miasta Poznania, pewnie awansując do turnieju półfinałowego tych rozgrywek.

Trzymajcie za nas kciuki w nowym 2020 roku!!!

Trenerzy:
Joanna Draszkiewicz,