Dzień Babci i Dziadka w klasie 2b

Spektakl na bis
czyli
Dzień Babci i Dziadka w klasie II B

21 stycznia we wtorek zaprosiliśmy nasze Babcie i naszych Dziadków na prapremierowe przedstawienie jasełkowe pt. „Uciekali, uciekali, uciekali…” Spytacie o powód? Już wyjaśniamy!
Bardzo kochamy naszych Seniorów, więc chcieliśmy spotkać się z nimi z okazji Dnia Babci i Dziadka. A do tego zapragnęliśmy pokazać im nasze przedstawienie, by i oni mogli wziąć udział w tym, co dla nas ważne. I to był strzał w dziesiątkę! Naszych bliskich ogromnie poruszył spektakl i bardzo go przeżyli. Byli dumni ze swoich wnuków, a nawet zadziwieni tak poważną tematyką, poruszaną przez nas. Ale przecież my nie boimy się mówić o rzeczach istotnych, nie uciekamy od świata, w którym żyjemy, znamy jego odcienie i robimy wszystko, by już dziś naszymi decyzjami, postawą i czynieniem dobra na co dzień zmienić go na lepsze.
Po jasełkach ugościliśmy Babcie i Dziadków w naszej sali. Najpierw podarowaliśmy im wykonane przez nas „gwiazdki”, żeby nigdy nie omijało ich szczęście, radość i miłość. Natrudziliśmy się sporo, bo nie jest łatwo wykonać tak precyzyjną wycinankę, ale udało się !
Seniorzy, uradowani obecnością młodego pokolenia, przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku wspaniale czuli się w naszej szkole, a zimne, styczniowe popołudnie przypominało bardziej słoneczny letni dzień  To wszystko za sprawą ciepłej, rodzinnej atmosfery, jaka wytworzyła się między nami.
Jak to miło widzieć błysk w oczach Babć i Dziadków, którzy z nami w poczuli się młodsi, ważni i potrzebni i dzielić z nimi to, co najważniejsze – nasz własny czas.
Kochani ! Jeszcze raz dla Was od serca nasz wierszyk:

Gwiazdeczko, gwiazdeczko,
co świecisz na niebie,
pamiętaj o Babci,
prosimy dziś ciebie!

I spełniaj marzenia
Dziadka, co jest z nami.
Niech wiedzą, że mocno
Ich zawsze kochamy!