Uczniowie dla najuboższych

W niedzielę 24 listopada nasi niezawodni uczniowie stanęli do zbiórki żywności w kościele Świętej Rodziny i odbierali dary złożone przez naszych ofiarnych mieszkańców. Akcja trwała od godz. 6:45 do 19:15 i jak stwierdzili opiekunowie parafialnego Caritas, tylu chętnych jeszcze nie było. Prawda, mnie się nawet zdawało, że więcej ich niż torebek cukru, to znaczy bardziej byli słodcy!

Z radością podam choćby imiona: klasa 2 b: Szymon I., klasa 5 e: Martyna L., Emilka M.; klasa 6 b: Gabrysia P.-S., Magda H., Maria O., Maja A.; klasa 6 a: Antek C., Szymek H., Kuba G., Martyna F., Maja P., Adam W., klasa 6 e: Aleksandra J., Piotr K., klasa 7 d: Zuzia G., Magdalena M.; klasa 7 a: Piotr G., Krystian M., Martyna Ś., Szymon S., Lilianna W. oraz gościnnie Adam i Mikołaj – dzielne wnuki pani Barbary.

Zaznaczę, że wielu z nich przekroczyło limit czasowy, zostając na kolejnym dyżurze. Najdłużej pracowali uczniowie klasy 7a, Martynka Ś. spędziła niemal cały dzień, ale rekord należy do Piotra G. był od początku, do końca i niemal siłą trzeba było go wyciągać.

Uczniowie! BRAWO WY!

Jolanta Podgórna