Światowy Dzień Życzliwości w Siódemce

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości zorganizowany przez świetlicę szkolną. Zależało nam, aby zachęcać do postawy życzliwości i to nie tylko w tym jednym dniu. Rozszerzyliśmy Dzień Życzliwości o hasło „chcemy być życzliwi przez cały rok”. Nalepki z takim właśnie napisem rozdawały dzieci uczęszczające do świetlicy. Ku naszej radości bardzo dużo osób – uczniów, nauczycieli, pracowników Siódemki – wzięło udział w różnych zabawach przygotowanych w holu szkoły. Rzucaliśmy wielką kostką z zadaniami dla życzliwych, losowaliśmy cytaty o życzliwości, dobroci, uśmiechu, wielu uczniów chętnie pobierało darmowe komplementy, które można było przekazać dalej, by sprawić komuś przyjemność. Była też tablica ze zdaniami o życzliwości, które wcześniej – podczas mini wywiadu – zebrali w szkole świetlicowi dziennikarze. Bardzo dużym powodzeniem cieszyło się okienko ŻYCZLIWYCH -SZCZĘŚLIWYCH, w którym można było zrobić wesołe zdjęcie.

Dziś prezentujemy tylko kilka zdjęć z okienkiem, a pozostałe umieścimy w Galerii Życzliwych, którą pokażemy na Kiermaszu Świątecznym 6 grudnia.

Ciepły uśmiech, pomocna dłoń, życzenie dobrze każdemu i 1000  innych drobnych gestów = ŻYCZLIWOŚĆ.

Ania Adamczyk
Marta Stołowska