1b w Ogrodzie Botanicznym

16 października uczniowie klasy 1b pojechali do Ogrodu Botanicznego, aby przekonać się na własne oczy, czy jesień na dobre zawitała do naszego miasta. Już przed wejściem do ogrodu dzieci zauważyły mnóstwo kolorowych liści i czerwone korale na drzewku jarzębiny.

W Ogrodzie Botanicznym powitała nas pani Natalia, która zaprosiła wszystkich do sali edukacyjnej. Tam zasiedliśmy za długim stołem. Dowiedzieliśmy się, że z darów natury wykonamy jesienny stroik. W naszych stroikach wyrosły piękne grzyby z kapeluszami z kasztanów, drzewka z szyszek oraz zadomowił się plastelinowy jeżyk z kolcami z łupinki kasztana. Największą frajdę sprawiło nam lepienie pyszczka sympatycznego jeżyka.

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego utwierdziła nas w przekonaniu, że jesień na dobre zagościła wśród nas.

Uczniowie klasy 1b
z wychowawczynią