Początek września w Kaponierze Kolejowej w Poznaniu

Kaponiera Kolejowa działa do końca września w każdy weekend i oprócz zwiedzania, oferuje bardzo różnorodny program, który jest dostępny na stronie www.kaponierakolejowa.pl.

W najbliższych dniach proponujemy:

1. Unus lapis facit fornicem – warsztaty murarsko-architektoniczne – 7 września. „Jeden kamień stanowi o sklepieniu” – stara łacińska maksyma stała się hasłem kolejnych warsztatów w Kaponierze Kolejowej w Poznaniu. Zapraszamy na zajęcia, na których każdy będzie mógł wcielić się w architekta i murarza oraz wybudować… własny fort! Na uczestników czekają miniaturowe cegły (oczywiście z wypalanej gliny), miniaturowe kielnie oraz specjalna zaprawa. Zajęcia dla dzieci w wieku 5-13 lat. Ilość miejsc ograniczona. Rezerwacja miejsc na stronie www.kaponierakolejowa.pl.
  2. Warsztaty folkowe PIEŚNI WIELKOPOLSKI WSCHODNIEJ – 8 września.
    Warsztat śpiewaczy „Pieśni Wielkopolski Wschodniej” to zajęcia przeznaczone dla osób, które chciałyby nauczyć się śpiewać naturalnym głosem. Nauczymy się między innymi wydobywać głos i oddychać podczas śpiewu. Poprzez różne techniki będziemy doskonalić umiejętności słuchania i powtarzania melodii bazując na pieśniach z ziemi sieradzkiej i kaliskiej.
  3. POKÓJ ZAGADEK Tajemnica Kaponiery (7 i 8 września)
    W wyniku niedawnych warsztatów w podziemiach Kaponiery Kolejowej powstał wyjątkowy pokój tajemnic. Tajemnic, bo Kaponiera Kolejowa to miejsce pełne sekretów…

WSZYSTKIE PROPOZYCJE SĄ BEZPŁATNE.
Więcej szczegółów programu na stronach www.kaponierakolejowa.pl oraz www.facebook.com/kaponierakolejowa